Offering you a complete choice of products which include hsw 2032-5g single head 12 needle computerized embroidery machine, hsw 1632-5g single head 12 needle computerized embroidery machine and hsw 2048-5g single head 12 needle computerized embroidery machine.









₹ 475000 / PieceGet Latest Price
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 500X800 mm |
| Max Speed | 1200 spm |
| Machine Type | Computerized |
| Application | Cap, T Shirt, Kids Wear |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| No. Of Heads | Single Head |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |






₹ 410000 / PieceGet Latest Price
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 400X800 mm |
| Max Speed | 1000 spm |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Computerized |
| Application | Kids Wear, T Shirt, Cap |
| No. Of Heads | Single Head |
| Warranty | 1 Year |
| Phase | Single Phase |
| Brand | HSW |





₹ 525000 / PieceGet Latest Price
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 500mm X 1200mm |
| Max Speed | 1200 spm |
| Machine Type | Computerized |
| Application | Kids Wear, Cap, T Shirt |
| Automation Grade | Automatic |
| No. Of Heads | Single Head |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | HSW |
Tapan Kapadia (CEO)
High Seas Worldwide Private Limited
2nd Floor, Plot No. A-1 And A-2, Ichhapore Textile Park, Ichhapore, Ichchhapor, Surat - 394510, Gujarat, India

