Leading Importer of 1200 spm rhinestone embroidery machine and 1000 spm rhinestone embroidery machine from Surat.






₹ 1125000 / PieceGet Latest Price
| Machine Type | Automatic |
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1200 spm |
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 550X1200 mm |
| Types Of Embroidery Machine | Rhinestones Machine |
| Application | Cap, Garment, Home Textile |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |




₹ 1075000 / PieceGet Latest Price
| Machine Type | Automatic |
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1000 spm |
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 550X1200 mm |
| Application | Garment, Cap, Home Textile |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | HSW Kartoos |
Tapan Kapadia (CEO)
High Seas Worldwide Private Limited
2nd Floor, Plot No. A-1 And A-2, Ichhapore Textile Park, Ichhapore, Ichchhapor, Surat - 394510, Gujarat, India
