Our product range includes a wide range of 1200 spm laser embroidery machine.





₹ 625000 / PieceGet Latest Price
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Computerized |
| Max Laser Power | 80 W |
| Max Speed | 1200 spm |
| Working Area | 600x900 mm |
| Needle Count | 12 Needle |
| Head Type | Single Head |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
Tapan Kapadia (CEO)
High Seas Worldwide Private Limited
2nd Floor, Plot No. A-1 And A-2, Ichhapore Textile Park, Ichhapore, Ichchhapor, Surat - 394510, Gujarat, India